Gooi vier Engelse ploegen bij elkaar, aangevuld met twee clubs uit Lissabon, de regerende Franse landskampioen en Der Rekordmeister en het resultaat is een zinderende knock-outfase in het belangrijkste clubtoernooi ter wereld. Deze week zijn alle favorieten voor de eindoverwinning in de Champions League weer aan zet. Manchester City maakte in de heenmatch brandhout van de Portugese landskampioen Sporting (0-5) waardoor de wedstrijd van woensdag een formaliteit wordt. Liverpool ging met 0-2 winnen bij Inter en heeft in principe ook zijn ticket voor de kwartfinales beet. De duels Real Madrid – PSG (0-1) en Bayern München – RB Salzburg (1-1) zullen wel de nodige spanning opleveren en een grote verrassing is zelfs niet helemaal uitgesloten.
Welke Europese topclub mag zijn droom om de beker met de grote oren te winnen voor minstens een jaar opbergen? En welke trainer houdt de komende dagen het hoofd koel? Afspraak op Bingoal om te wedden op de Champions League en geniet van alle andere voetbal sportweddenschappen!
Battle of Britain
Zowel de Champions League-finale van 2019 (Liverpool – Tottenham) als die van 2021 (Chelsea – Manchester City) waren het toneel voor een krachtmeting tussen twee Engelse clubs. Na de heenwedstrijden in de achtste finales is de conclusie dat de Engelse clubs hun dominantie in de Champions League aan hun opvoeren zijn. Manchester City, Liverpool en Chelsea wonnen hun eerste ontmoeting met duidelijke cijfers en zelfs zorgenkind Manchester United maakt een goede kans om verder te bekeren na het 1-1 gelijkspel op het veld van Atlético Madrid.
Zijn we op weg naar een Engelse hegemonie zoals we die gekend hebben van 2014 tot 2018 toen de Spaanse competitie de Champions League controleerde? Op dit moment zijn enkel Real Madrid en Bayern München in staat om de big spenders uit de Premier League een halt toe te roepen. Maar het Stade de France, dat de organisatie van de finale erfde van Sint-Petersburg, mag zich nu al klaarmaken voor de invasie van een of twee Engelse supportersclans. Of kan PSG alsnog stunten en op eigen bodem de Champions League winnen? De laatste club die in eigen land kon triomferen in de finale van het kampioenenbal was Borussia Dortmund in 1997 in München.
Band of brothers
PSG trekt met een krappe 1-0 voorsprong naar Madrid en gezien de recente vorm van Real zullen de Parijzenaars niet op hun gemak zijn. De laatste nederlaag van de Koninklijke in eigen huis dateert van september van vorig jaar tegen Sheriff Tiraspol (1-2) en sindsdien wonnen ze 13 van hun 17 duels in Santiago Bernabéu. Tot daar de theorie. Met Kylian Mbappé beschikt PSG namelijk over een wapen dat geen enkele ploeg dit seizoen kon inschakelen tijdens hun bezoek aan Real. Hoewel hij nog maar 23 jaar is, zit Mbappé al aan 32 doelpunten in 53 Champions League-duels. Met dat aantal komt hij in de buurt van sluipschutters als Fernando Morientes (33 goals), Edinson Cavani (35 goals) en Mohamed Salah (36 goals) in het algemene klassement.
Mbappé zal woensdag in een fictieve ring stappen met Karim Benzema die op zoek gaat naar doelpunt nummer 77 in de Champions League. Sinds het seizoen 2005-2006 vond Benzema in elke campagne van de Champions League minstens een keer de weg naar doel. Als we de statistieken van de twee Franse spitsen naar elkaar leggen, vallen de gelijkenissen tussen de twee op. Het doelpuntenratio van Mbappé (0,62 goals/match) ligt iets hoger dan dat van Benzema (0,56 goals per match), maar de twee hadden bijna evenveel wedstrijden nodig om aan 32 goals te komen. Benzema scoorde zijn 32e treffer in zijn 54e Champions League-duels, terwijl Mbappé dat aantal bereikte in zijn 53e duel op het kampioenenbal. Enkel de leeftijd varieert. Mbappé scoorde zijn 32e doelpunt tegen Real Madrid toen hij 23 jaar 1 maand en 16 dagen oud was, Benzema was destijds 25 jaar 8 maanden en 29 dagen. Real Madrid – PSG wordt hoe dan ook een broederstrijd tussen twee van de beste spitsen die het Franse voetbal ooit heeft voorgebracht.
De wraak van Adeyemi?
Tot diep in de tweede helft leek Bayern München in Salzburg op weg naar zijn eerste Europese uitnederlaag sinds september 2017, maar Kingsley Coman redde de meubelen met een intikker in de laatste minuut. Toch zorgde RB Salzburg met het 1-1 gelijkspel tegen Bayern München voor dé stunt in de achtste finales, want in de groepsfase hadden de Duitsers voetballes gegeven aan Barcelona (3-0 en 3-0), Dinamo Kiev (5-0 en 2-1) en Benfica (4-0 en 5-2).
RB Salzburg staat dus op het punt om geschiedenis te schrijven – de Oostenrijkers kunnen de kwartfinales van de Champions League haast ruiken. De laatste keer dat een Oostenrijkse club de kwartfinales haalde in de Europacup I is geleden van het seizoen 1984-1985 toen Austria Wenen over twee wedstrijden zijn meerdere moest erkennen in Liverpool.
De man die RB Salzburg voorbij Bayern moet loodsen is Karim Adeyemi. Onthou die naam maar! De pas 20-jarige Duitser scoorde dit seizoen al 19 keer, waarvan drie stuks in de Champions League tegen Wolfsburg en Lille, en hij wil zijn doelpuntenaantal opkrikken tegen de club waar hij twee seizoenen speelde in de jeugd. Bij Bayern moeten ze vooral na rust Adeyemi in het oog houden, want hij maakte 15 van zijn 19 treffers na de koffiepauze.
Haller alert
Op Christopher Nkunku na, die met RB Leipzig de groep des doods met PSG en Manchester City niet overleefde, komt de volledige top tien in het topschuttersklassement nog in actie in de achtste finales van de Champions League. En verrassend genoeg geeft Sébastien Haller (11 goals) zijn collega-aanvallers Robert Lewandowski (9 goals), Mohamed Salah(8 goals), Cristiano Ronaldo (6 goals), Karim Benzema(6 goals), Lionel Messi (5 goals)en Kylian Mbappé (5 goals) het nakijken. Straf voor een speler die pas aan zijn eerste campagne bezig is in de Champions League.
Haller scoorde tot dusver in alle wedstrijden op het kampioenenbal en indien hij met Ajax ver kan doorstoten in het toernooi is het niet onmogelijk dat hij in de buurt komt van de 17 doelpunten die Ronaldo scoorde in het seizoen 2013-2014.
Het volledige programma van de 1/8 finales
08/03 Bayern München – RB Salzburg
08/03 Liverpool – Inter
09/03 Real Madrid – PSG
09/03 Manchester City – Sporting
15/03 Manchester United – Atlético Madrid
15/03 Ajax – Benfica
16/03 Lille – Chelsea
16/03 Juventus – Villarreal