Drie maanden geleden, op 3 november om precies te zijn, werd het startschot gegeven van de wintermeeting van Vincennes. De legendarische Hippodroom van Vincennes, gelegen in een uithoek van het 12e arrondissement van Parijs, zal dit seizoen niet minder dan 90 bijeenkomsten, 745 wedstrijden en 13 Groep I-races over de vloer krijgen. Gedurende vier maanden zal Vincennes dé verzamelplek zijn voor de beste Franse en Europese paarden, de meest tot de verbeelding sprekende jockeys en drivers en een echt kennerspubliek.
In de aanloop naar de Prix d’Amérique Legend Race, de hoogmis van de draf, werden er tal van andere belangrijke wedstrijden verreden. Zo won Flamme du Goutier vorig weekend met veel overtuiging de Prix de Cornulier. Maar vandaag om 16.20 uur zal het geduld van alle liefhebbers van paardenrennen beloond worden wanneer de Prix d’Amérique Legend Race op gang wordt gefloten.
Door het afhaken van de absolute favoriet Face Time Bourbon is het kransje potentiële winnaars exponentieel toegenomen. Maar van de 18 deelnemers heeft Davidson du Pont wellicht het meeste te verliezen. Afspraak op Bingoal om te wedden op de Prix d’Amérique Legend Race en geniet van alle andere paardenrennen sportweddenschappen!
Wat voorafging
Het stond in de sterren geschreven dat Face Time Bourbon, de grootste kampioen van zijn generatie in de drafsport, voor de derde opeenvolgende keer de Prix d’Amérique Legend Race zou winnen. De hengst zou daarmee in de voetsporen treden van de legendarische Ourasi, die eind jaren tachtig drie edities op rij won en er nog een zou bijdoen in 1990. Maar donderdag kwam Antonio Somma, de eigenaar van Face Time Bourbon, naar buiten met nieuws waar iedereen voor vreesde: zijn poulain zou niet starten aan de Prix d’Amérique Legend Race en moet door een voetblessure met onmiddellijke ingang stoppen met koersen. De laatste wapenfeiten van Face Time Bourbon? Zijn zege in de Prix de Bretagne en zijn tweede plaats in de Prix du Bourbonnais. De crack zal ook herinnerd worden vanwege zijn buitenaardse prestatie tijdens de Prix René Ballière eind juni van vorig jaar toen hij het baanrecord op de Hippodroom van Vincennes verbrak met een gemiddelde km-tijd van 1’09”1. Na een carrière van amper vier jaar, bekroond met 35 zeges in 43 wedstrijden en een gecumuleerde winst van 3,4 miljoen euro, moet de Franse drafsport dus op zoek naar een nieuwe kampioen.
De kroonprinsen van de draf
Het afhaken van Face Time Bourbon is een enorme meevaller voor Davidson du Pont. Hij is wellicht de mooiste draver uit het peloton en eindigde tweede in 2020 en 2021. Derde keer, goede keer voor Davidson du Pont? In principe wel. Op voorwaarde dat de driver Nicolas Bazire niet in de fout gaat zoals in de Prix de Belgique van twee weken geleden. Voor de jonge Bazire is zijn deelname aan de Prix d’Amérique dé kans om uit de schaduw te treden van zijn vader Jean-Michel Bazire, die door het leven gaat als de ‘Zidane van de drafsport’. De tweede gegadigde om de troon van Face Time Bourbon over te nemen, is Étonnant. Hij heeft een grotere motor dan zijn concurrenten en is in staat om in de laatste honderd meters een ultieme versnelling te plaatsen.
Na een aantal knappe overwinningen tijdens de wintermeeting van Vincennes, waaronder de Critérium Continental, zullen de verwachtingen rond Hohneck ook hooggespannen zijn. Hohneck wordt gezien als de meest talentvolle draver in zijn leeftijdscategorie en kan als benjamin van de wedstrijd de hiërarchie op zijn kop zetten. En dan is er nog Delia du Pommereux, die deel uitmaakt van een select clubje dravers die er in slaagde om Face Time Bourbon te kloppen. De plaats delict? De Hippodroom van Vincennes. En de Prix de France van 2021 diende als decor voor haar misdaad waarbij ze een tiende van een seconde sneller reed dan Face Time Bourbon. Sinds die zege won Delia du Pommereux de hoog aangeschreven Paralympiatravet in het Zweedse Göteborg, maar op Franse bodem bakte ze er niets meer van.
Billie de Montfort is met haar acht dienstjaren een oudgediende in het peloton en ze zal wellicht tekortkomen tegen de tenoren. Maar er zijn in het verleden al vreemdere zaken gebeurd in de Prix d’Amérique Legend Race. In 2010 stond Oyonnax 172 tegen 1 genoteerd en ze kwam toch als eerste over de finishlijn. Ze werd daarmee de grootste outsider uit de geschiedenis die de Prix d’Amérique Legend Race kon winnen.
Op weg naar de dubbel?
Het zou niemand verbazen mocht Flamme du Goutierna Masina, Jag de Bellouet, Tidalium Pelo en Bellino II de vijfde draver worden die de dubbel Prix de Cornulier/Prix d’Amérique Legend Race wint. Flamme du Goutier won vorige week met verve de Prix de Cornulier en ze is blijkbaar voldoende hersteld om te vlammen in de Prix d’Amérique Legend Race. Maar Flamme du Goutier heeft ook de geschiedenis aan haar kant. Ze wordt getraind door Thierry Duvaldestin die in 2011 en 2012 aan de basis lag van de zeges van Ready Cash in de Prix d’Amérique Legend Race. En Ready Cash is… de vader van Flamme du Goutier! De cirkel zou rond zijn mocht Flamme du Goutier tien jaar na haar vader ook de mythische drafwedstrijd op haar palmares zetten. De amper 22-jarige driver Théo Duvaldestin, zoon van Thierry Duvaldestin, weet dus wat hem te doen staat. Bahia Quesnot, die 4e eindigde in de Prix de Cornulier, is ook van de partij maar de kans is klein dat hij in de buurt van de top tien komt.
Belgische rebellie
We zouden bijna vergeten dat er met Christophe Martens ook een Belg aan de startgrid zal staan in de Prix d’Amérique Legend Race. Martens is er voor de 8e keer bij in de Prix d’Amérique Legend Race en van hem wordt verwacht dat hij samen met Rebella Matters de Belgische driekleur verdedigt. Na drie derde plaatsen (Prix du Bourbonnais, Prix de Bar-le-Duc, Prix de Belgique) en winst in de Prix du Languedoc mag het duo voluit mikken op een plaats in de top vijf. En waarom zou Rebella Matters niet kunnen verrassen? Ze is namelijk het type dat zich bij het ingaan van de laatste bocht onzichtbaar maakt en daarna vanuit het niets enkele tegenstanders kan oppeuzelen.
De odds van alle deelnemers
Étonnant 4.00
Davidson du Pont 4.50
Hohneck 7.00
Galius 10.00
Feydeau Seven 12.00
Flamme Du Goutier 13.00
Gu D’Heripre 15.00
Rebella Matters 20.00
Diable de Vauvert 25.00
Cockstile 25.00
Vivid Wise As 30.00
Delia du Pommereux 35.00
Zacon Gio 40.00
Chica de Joudes 50.00
Vitruvio 50.00
Bahia Quesnot 50.00
Power 70.00
Billie de Montfort 80.00