In groep C is het uitkijken naar de verrichtingen van topfavoriet Engeland dat nu al 62 jaar achter een ongrijpbare een trofee loopt. De Engelse sterren van de Premier League en hun twee kompanen Jude Bellingham en Harry Kane die in het buitenland spelen, willen eindelijk komaf maken met die vloek. In eerste instantie zal Engeland moeten afrekenen met Denemarken, Servië en Slovenië.
Denemarken, met vijf spelers uit de Jupiler Pro League in de selectie, wordt de meest te duchten tegenstander voor de Three Lions. Op Euro 2020 haalde de Denen de halve finales waarin ze uitgeschakeld werden door… Engeland.
Met Servië ben je als tegenstander nooit klaar. De Serviërs zullen extra gemotiveerd zijn want het wordt hun eerste optreden op het EK sinds 2000 toen het nog een duo vormde met Montenegro. Er zit geen echte verdediger van wereldklasse in de selectie van Servië, maar met aanvoerder Dusan Tadic, voormalig Fulham-ster Aleksandar Mitrovic, Juventus-held Dusan Vlahovic en voormalig Real Madrid-spits Luka Jovic heeft de bondscoach opties genoeg om met elke ploeg te wedijveren, En Slovenië? Die kunnen uitpakken met de beste generatie voetballers uit zijn korte voetbalgeschiedenis. Afspraak op Bingoal om te wedden op Euro 2024 en geniet van alle andere voetbal weddenschappen.
De groepsfavoriet: Engeland
Gareth Southgate is wellicht de enige coach die zich straks niet kan verschuilen achter een of ander excuus. De 53-jarige Engelsman, die sinds 2016 aan het roer staat van de nationale ploeg, weet zelf hoe laat het is. Mocht het deze keer opnieuw mislopen dan is de kans groot dat hij na het toernooi een andere job moet zoeken. Maar als Southgate begin juli het EK kan winnen bij de zo gehate rivaal Duitsland dan mogen ze in Wembley een standbeeld voor hem optrekken.
De verwachtingen zijn dus enorm. Niet het minst omdat Southgate kan kiezen uit een pool van hyper getalenteerde spelers. Hij kon het zich zelfs permitteren om Harry Maguire, nog steeds de duurste verdediger uit de voetbalgeschiedenis, en Jack Grealish thuis te laten. Vreemd genoeg werden er met Marc Guéhi, Eberechi Eze, Dean Henderson en Adam Wharton vier spelers van middenmoter Crystal Palace geselecteerd. Die keuzes zouden wel eens als een boemerang in zijn gezicht kunnen terugkeren.
Steady Eddy moet met Engeland vanaf speeldag één vol aan de bak. Niet alleen voor de natie en de koning, maar ook om zijn eigen statistieken op te vijzelen. Southgate moet minstens de kwartfinales halen om af te klokken op het magische getal van 100 interlands.
Speler om naar uit te kijken: Benjamin Šeško
Liefering, Red Bull Salzburg en RB Leipzig. Dit is tot dusver het parcours van de Sloveen Benjamin Šeško en daarmee is hij een puur product van de Red Bull productiebedrijf. Net als Patson Daka, Karim Adeyemi en Dominik Szoboszlai maakte Šeško op jonge leeftijd zijn profdebuut in Oostenrijk en speelde hij daar alles kapot. Arsenal, Chelsea, Manchester United en AC Milan waren van plan om deze zomer toe te slaan, maar na weken gespeculeer over zijn toekomst besliste de Sloveense krachtpatser om zijn contract bij RB Leipzig te verlengen tot 2029. Bij het uitlekken van dat nieuws zullen veel verdedigers in Duitsland eens stevig gevloekt hebben. Want in zijn eerste Bundesliga-seizoen scoorde Šeško een niet onaardig aantal van 14 competitiedoelpunten in 31 wedstrijden. Elf stuks scoorde hij in de terugronde van de competitie, waarvan telkens een doelpunt in de laatste zeven duels.
Ook bij de nationale ploeg loopt het lekker voor Šeško. In 29 duels was hij al goed voor elf goals. In Slovenië wordt nu al gezegd dat de spits van RB Leipzig zijn voorganger Zlatko Zahovic, de beste Sloveense speler ooit, zou kunnen onttronen als topschutter. Zahovic scoorde 35 keer voor Slovenië en dat getal lijkt binnen handbereik te liggen van het nieuwe godenkind van het Alpenland.
Het programma van groep C
16/06 Slovenië – Denemarken
16/06 Servië – Engeland
20/06 Slovenië – Servië
20/06 Denemarken – Engeland
25/06 Engeland – Slovenië
25/06 Denemarken – Servië
Wie wint groep C ?
Engeland 1.40
Denemarken 5.00
Servië 9.00
Slovenië 11.00